Inteligentny

Budynek

Inteligentny dom lub inteligentny budynek obejmuje realizację wielu różnych instalacji, które w mniej lub bardziej zaawansowany sposób są ze sobą powiązane i zintegrowane. Dodatkowo dokłada się różnego typu sensory i detektory, które dostarczają informacje o zmieniającym się otoczeniu.

Rola instalacji elektrycznej ewoluuje, gdyż nie służy już ona tylko do dostarczenia energii do konkretnych odbiorników i systemów. Istotną rolą staje się zarządzanie. Należy także wspomnieć, że zastosowany osprzęt instalacyjny, który jest obecnie wykonywany z bardzo nowoczesnych i niezwykle estetycznych materiałów, staje się częścią wyposażenia i dekoracji wnętrza. Przykładem mogą być chociażby bardzo nowoczesne i stylowe ekrany dotykowe.

Natomiast moduły automatyki i elementy elektroniczne integrują ze sobą systemy i instalacje, które do tej pory pracowały osobno. Dzięki temu mamy możliwość zarządzania wieloma różnymi systemami i urządzeniami w spójny sposób, możliwość sterowania pracą urządzeń w zależności od tego jak zmienia się otoczenie (temperatura, wilgotność, wiatr, ruch, natężenie oświetlenia). Co więcej, uzyskujemy możliwość wpływania na nie w dwojaki sposób. Może się to odbywać lokalnie albo zdalnie, z dowolnego miejsca, w którym zagwarantowana jest właściwa komunikacja z systemem inteligentnego domu.

Przykłady:

Najczęściej steruje się
- ogrzewaniem,
- oświetleniem,
- wentylacją i klimatyzacją,
- roletami elektrycznymi,
- bramami od garażu.

Dodatkowo realizuje się podlewanie drzewek i krzewów w ogrodzie. Nie mniej popularne jest integrowanie systemów:
- alarmowego,
- video-domofonowego,
- systemu nagłośnienia.

Oczywiście to tylko kilka przykładów z wielu.

Zobacz także:

Oferujemy funkcjonalne rozwiązania wykorzystując najnowsze urządzenia techniki wszystkich producentów renomowanych firm krajowych i zagranicznych, w zależności również od wymagań klienta.

Dbamy aby rzetelnie i profesjonalnie zabezpieczyć mienie zakładów produkcyjnych i przemysłowych, wszelkiego rodzaju instytucji, ale także małych firm i osób prywatnych dbając o ich bezpieczeństwo i funkcjonalność systemów.

biuro:

19-300 Ełk, ul. Mickiewicza 8A
czynne: pn-pt 8.00 - 16.00

telefony:

604 070 011
604 236 062

e-mail:

biuro@tomserwis.pl
norbert@tomserwis.pl